جستجو

تازه ترین اخبار وبلاگ فروشگاه

تاریخچه افسانه ی چای

تاریخچه افسانه ی چای

تاریخچه افسانه ی چای


تاریخچه افسانه ی چای بر می گردد به تصویه آب در زمان امپراتور شن نانگ که دستور داده بود تا نوشیدنی ها را قبل از مصرف بجوشانند.

داستان جوشاندن از این قرار است که امپراتور روزی (2737 قبل از میلاد) چای وحشی (خودرو) را در آب در حال جوشیدن انداخت. او با تست کردن این ماده، نوشیدنی را کشف کرد که جهان را متحول کرد.
چینی ها مطلب زیادی در مورد میکروب و بیماری نمی دانستند ولی دریافته بودند که آب کشنده است و چای حافظ زندگی است. متون مربوط به 3000 سال پیش هم حاکی از جوشاندن آب بدست آمده از چاه ها می باشد. تا اینکه در قرن هشتم میلادی از چای به عنوان از بین برنده میکروب یاد شد. اسید فولونیک تانیک موجود در چای میکروب های به وجود آورنده وبا، حصبه و اسهال خونی را از بین می برد.


ارتش کوروش و الکساندر، پادشاهان ایران و مقدونیه با قرابه حاوی آب جوشانده مسافرت می کردند. ارسطو و پلینی جوشاندن آب را توصیه کردند.
در چین و بعدها در اروپا از چای به عنوان تکنولوژی تصویه آب استفاده می کردند. مطالعات اخیر تاثیر چای را بر افزایش جمعیت با جلوگیری از مرگ و میر کودکان ثابت کرده است. کارگران چینی که در راه آهن کار می کردندکمتر از سفیدپوستان از بیماری های روده رنج می بردند. زیرا آنها آب را از بازرگانان سنفرانسیسکو خریداری کرده و سپس می چوشاندند درحالیکه سفیدپوستان از آب رودخانه استفاده میکردند.


در آن زمان چای تنها نوشیدنی معطر بود. تا قبل از چای از شراب و آبجو استفاده می کردند که باعث بیماریهای مصری و کوتاه قدی می شد. چای فرهنگ انگلیس را از شراب گرایی تغییر داد.
بازاریابی مدرن بر فواید آنتی اکسیدان ها و دیگر ترکیبات چای تاکید دارد. بنابراین با پالایش آب و مزه دار کردن آن پیشرفت گسترده ای در تاریخ سلامت حاصل شد.

HOW TEA MADE WATER SAFE

برگردان  مقاله از خانم تقوی

منبع:teabox  by Peter GW Keen

پاسخ

* نام:
* ایمیل: (منتشر نشده)
   وب سایت: (آدرس سایت باhttp://)
* توضیح:
وارد کردن کد